Skip links

Filtr cube paint

Sześcienny filtr cube paint firmy Filters Engineering stosowany jest najczęściej w lakierniach samochodowych. Unikatowa konstrukcja pozwala na błyskawiczne rozłożenie filtra już w trakcie ściągania z palety oraz jego natychmiastową instalację w kasecie ściany lakierniczej.

Działanie filtra polega na wykorzystaniu zjawiska uderzenia strumienia oraz separacji bezwładnościowej. Cube Paint wychwytuje rozpylone kropelki zawieszone w strumieniu powietrza odpowiednio kierowanym przez filtry. Wewnętrzne zagłębienia filtra w kształcie litery V przyczyniają się do jeszcze skuteczniejszego osadzania się rozpylonych kropelek.

Zastosowany w filtrach wzbogacony układ systemu kanałów labiryntowych filtrów harmonijkowych umożliwia odseparowanie większej ilości farby oraz zapewnia wydłużony proces filtracji. Tym samym unikamy konieczności zatrzymania lakierni w celu czasochłonnej wymiany filtrów.

Before
After

Innowacyjna konstrukcja

W przeciwieństwie do produktów konkurencyjnych, które składają się z dwóch części, filtry cube paint firmy Filters Engineering stworzone są z jednej części. Dzięki temu filtr jest łatwiejszy do złożenia. Wystarczy jeden ruch ręką, aby filtr przybrał ostateczny kształt gotowy do włożenia do kabiny lakierniczej. Tym samym unikamy uciążliwego rozkładania obudów i wkładania do nich zespołu filtrów.

Produkt ekologiczny

Filtr cube paint firmy Filters Engineering produkowany jest z ekologicznych materiałów z zachowaniem norm ochrony środowiska naturalnego ISO 14001. Do ich produkcji wykorzystujemy wyłącznie papier pochodzący z makulatury. Dzięki temu są proste w utylizacji.

Łatwe i oszczędne w transporcie

Rozkładalna konstrukcja filtra cube paint sprawia, że zajmuje on mniej miejsca. Dzięki temu unikamy uciążliwego i kosztownego transportu oraz magazynowania, do których konieczne jest stosowanie niestandardowych palet.

Wiele wariantów filtracji

W zależności od specyfikacji danego lakieru filtry cube paint dostępne są w różnych wariantach (z uwzględnieniem potrzeb klienta). Obecnie oferujemy je w czterech wersjach głębokości: 150, 200, 300 oraz 500.

Dostępny również z uszczelką

Jako jedyni na rynku Filters Engineering oferuje również filtry cube paint z uszczelką.

Specyfikacja produktu

– Rozmiar: 300 / 500
– Stopnie filtracji: LOSSE / MEDIUM / STRICT
– Pojemność wychwytywania: do 120 kg /m2 Stopień filtracji do 98 %
– Przepływ powietrza: 1,800 – 3,500 m3/m2h
– Różnica ciśnień: 300/ 72Pa 500/ 91Pa
– Odporność na temperaturę: do 85°C
– Wsiąkliwość powierzchniowa: Cobb60 g/m2 max 40 Waga 300/1230g 500/1911g

Zdjęcia produktu

filtr cube paint
filtr cube paint
filtr cube paint
filtr cube paint

Pasuje do większości kabin i kanałów, w których stosuje się filtry typu box

Dostosowany do transportu na standardowych paletach

Błyskawiczny czas wymiany

Produkt Polski

Zamów filtry
Złóż zapytanie

Imię i nazwisko

Email

Telefon

Wiadomość

Nasze produkty

Filtr cube paint

Filtr cube paint

Sześcienny filtr cube paint firmy Filters Engineering stosowany jest najczęściej w lakierniach samochodowych. Unikatowa konstrukcja pozwala na błyskawiczne rozłożenie filtra…

Filtr kartonowy plisowany

Filtr kartonowy plisowany

Filtr kartonowy plisowany firmy Filters Engineering przeznaczony jest do oczyszczania powietrza w lakierniach przemysłowych. Najczęściej lakierniach meblarskich.

Filtr wyciągowy

Filtr wyciągowy

Filtr wyciągowy G3/G4 renomowanej niemieckiej marki Sandler może być używany do wstępnej filtracji w kabinach lakierniczych.