Skip links

Filtr kartonowy plisowany

O produkcie

Filtr kartonowy plisowany firmy Filters Engineering przeznaczony jest do oczyszczania powietrza w lakierniach przemysłowych. Najczęściej lakierniach meblarskich. Zapewnia wysoką wydajność filtracyjną. Zbudowany jest z dwóch warstw. Nawierzchniową tworzy biały wodoodporny papier o wysokiej wytrzymałości. Warstwę konstrukcyjną natomiast szary papier podkładowy.

Działanie filtra

Działanie filtra polega na wielokrotnej zmianie kierunku poruszających się cząsteczek farby. Powoduje to selekcję tych cząsteczek ze strumienia powietrza i osadzanie się ich na ścianach filtra.

Zalety stosowania filtra plisowanego

Produkt ekologiczny

Filtr kartonowy Filters Engineering produkowany jest z ekologicznych materiałów. Do jego produkcji wykorzystujemy wyłącznie papier pochodzący z makulatury. Dzięki temu jest prosty w utylizacji.

Opakowanie kartonu zamknięte klejem termotopliwym

Dostarczając Filtry kartonowe firma Filters Engineering jako jedyna na rynku zamyka opakowanie kartonu klejem termotopliwym. Sprawia to, że krawędzie są sztywniejsze i mocniejsze, a sam filtr ma mniejszą możliwość na uszkodzenia podczas transportu.

Wbudowany system regulacji

Filtry kartonowe Filters Engineering posiadają specjalną wstążkę, która ogranicza ich nadmierne rozciąganie. Tak wbudowany system regulacji rozciągania filtra sprawia, że jest on jeszcze bardziej stabilny, zapewnia najefektywniejszą pracę i wykorzystanie filtra.

Zdjęcia produktu

filtr kartonowy plisowany
filtr kartonowy plisowany
filtr kartonowy plisowany
filtr kartonowy plisowany

Specyfikacja produktu

– Chłonność: 18 kg/m2 – zależy od rodzaju stosowanych materiałów lakierniczych / malarskich
– Skuteczność filtracji: do 98% – zależy od rodzaju stosowanych materiałów lakierniczych / malarskich
– Ilość plisów: do 26 na mb
– Powierzchnia filtra 10m2: Wymiary 1m x 10mb, 0.9m x 11,2mb, 0.75m x 13.5mb
– Powierzchnia filtra 5m2: Wymiary filtra 0.50m na 10mb
– Opakowanie: pudło klapowe z tektury 3 warstwowej szarej

Wysoka wydajność filtracyjna

Łatwy montaż i demontaż

Niskie koszty instalacji

Produkt wytworzony w Polsce

Zamów filtry
Złóż zapytanie

Imię i nazwisko

Email

Telefon

Wiadomość

Nasze produkty

Filtr cube paint

Filtr cube paint

Sześcienny filtr cube paint firmy Filters Engineering stosowany jest najczęściej w lakierniach samochodowych. Unikatowa konstrukcja pozwala na błyskawiczne rozłożenie filtra…

Filtr kartonowy plisowany

Filtr kartonowy plisowany

Filtr kartonowy plisowany firmy Filters Engineering przeznaczony jest do oczyszczania powietrza w lakierniach przemysłowych. Najczęściej lakierniach meblarskich.

Filtr wyciągowy

Filtr wyciągowy

Filtr wyciągowy G3/G4 renomowanej niemieckiej marki Sandler może być używany do wstępnej filtracji w kabinach lakierniczych.